Dzieci na strzelnicy
2010-07-23
W ramach AKCJI LATO organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu w dniu 19 lipca br. na strzelnicy Jednostki Wojskowej odbyły się Zawody Strzeleckie z wiatrówki dla dzieci i młodzieży.
Udział w nich wzięło 24 młodych zawodników. Każdy z nich oddawał trzy strzały z pozycji leżącej. Z celnością u uczestników nie było najlepiej bo aż 14 osób nie trafiło w tarczę. Nikt także nie trafił w dziesiątkę. Najbliżej niej był 9-letni Jaś Kreft z Pruszcza Gd., który trafił w "8". Jednak zawody wygrał 13-letni Szymon Gałecki z Pruszcza Gd., który uzyskał 16 pkt (trafiał dwa razy w 5 i raz w 6), drugi był 8-letni Kuba Grochocki z Pruszcza Gd. - 12 pkt (6, 5, 1), a trzeci 11-letni Maciek Jakubek z Juszkowa - 11 pkt (4, 7, 0). Startowało także 7 dziewcząt, ale tylko 11-letnia Milena Rdzanek trafiła raz do tarczy uzyskując 3 pkt.
Dla najlepszych przygotowano nagrody w postaci sprzętu sportowego, natomiast dla wszystkich drożdżówki.
Oprócz możliwości uczestniczenia w zawodach uczestnicy zawodów, dzieki uprzejmości dowódcy 49 pułku śmigłowców bojowych płk Adama Trzeciaka, mieli możliwość obejrzenia sali tradycji Jednostki, zapoznania się z pracą wojskowej straży pożarnej (na wszystkich największe wrażenie zrobiła kurtyna wodna) oraz wejścia do śmigłowca.
Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07